גאנט משימות קבועות

לוח משימות

גאנט משימות קבועות

ניהול משימות

כלי שהופך את החיים והעבודה להרבה יותר קלים ויעילים הוא גאנט משימות קבועות. יש משימות קבועות שחוזרות על עצמן בכל שנה. לפעמים כל יום, כל שבוע, כל חודש או כמה פעמים בשנה. את המשימות תעדכנו ביומן ברמת השעה המתאימה והנחוצה לביצוע. 

איך משתלטים על כל כך הרבה משימות, עומדים בלוח הזמנים ומתקתקים אותן? תבנו לוח משימות ברמה יומית, שבועית, חודשית ושנתית. לוח שבונים פעם אחת ורצים איתו שנים. 

תעדכנו בלוח משימות חדשות שנוספו עם הזמן, ופעם בשנה, בתחילת חודש דצמבר תעבירו את המשימות ליומן שלכם. אפשר להכין את הרשימה באקסל, בקובץ word או באפליקציה. את קובץ האקסל ולעתים גם אפליקציות ניתן להעביר ליומן (לחלק מן היומנים).

טיפים לעבודה עם גאנט משימות:

*תכתבו את המשימה באופן ברור, לא בחצאי משפטים או ברמזים.
*תסתכלו על כל המשימות בראיה מערכתית, תבינו אילו משימות מצריכות יותר זמן הכנה ותתזכרו את עצמכם בהתאם.
*ביצעתם משימה שחוזרת על עצמה כמה פעמים בשנה או רק פעם בשנה? עכשיו תעתיקו את המשימה למועד הבא שלה ביומן. תשקיעו עוד כמה שניות שיעשו לכם סדר ויזכירו לכם את המשימה במועד הבא.
*חשוב להכניס לגאנט גם משימות טריוויאליות שכאילו אין טעם לרשום, כדי לא לשכוח ושהן יהיו מול העיניים שלכם.
*ו"משימות" שעושות לכם כיף, תחביבים, זמן לבילוי אחר הצהריים. 

הכי חשוב להתמיד. בפעם הראשונה שבונים את גאנט המשימות זה לוקח זמן, גורם לך לחשוב באופן מעמיק. לפעמים לשנות דברים. זה בסדר גמור ואף רצוי. בשנה הבאה יהיה לכם הרבה יותר קל. המשימות יהיו ביומן, ובתחילת חודש דצמבר רק תצטרכו לעבור על הרשימה ולוודא שכל המשימות כבר ביומן של השנה הבאה.

כתיבת תגובה