הנהלת חשבונות כלי חשוב לפעילות עסקית יעילה ורווחית

הנהלת חשבונות

הפעם אני מארחת בבלוג את רו"ח אורן שומינוב שבאחד מן הדיוורים שלו, הסביר בדרך הכי ברורה ופשוטה מהי הנהלת חשבונות ואיך ניהול תקין שלה הופך פעילות עסקית להרבה יותר יעילה ורווחית.

אז על מה הסיפור?

אורן מציין ש"בצד התפעולי והמשעמם", בהנהלת חשבונות מקלידים את כל חשבוניות המס והפעילויות הכספיות של העסק/חברה בתוכנה. הדיווחים לרשויות המס: מס הכנסה ומע"מ, נגזרים מכך וגם הכסף שאתם משלמים. עד כאן החלקים הטכניים ו"המשעממים", והאקשן מתחיל.

הנהח"ש משקפת לכם את מצב הפעילות העסקית שלכם וכמה אתם רווחיים או לא עלינו מפסידים. כשאתם יודעים בערך מהן ההכנסות שלכם, או שיש לכם קצה חוט זה נחמד, אבל לא מספיק. אתם בטח רוצים לדעת מה באמת קורה בעסק/חברה ולהיות רווחיים. לצד האושר והסיפוק המקצועיים כמובן. בזמן קצר יחסית כל חודש (תלוי כמובן בנפח הפעילות הכספית) אתם יכולים להכין את החומרים להנהח"ש בצורה יעילה ולוודא שהם נקלטו בצורה תקינה בתוכנה (תבקשו כרטסות). 

תמשיכי להסביר לי

*מנהח"ש מתעד תיעוד מלא של כל הפעילות הכספית. דרכים יעילות לתיעוד פעילות כספית תמצאו בפוסטים בעמוד תפעול כספי  

*חוסרים של חן מס. כי אם חסרים מסמכים תשלמו יותר מסים יותר מע"מ, יותר מס הכנסה ויותר ביטוח לאומי. מי שרוצה לשלם יותר מסים שיצביע עכשיו.

*הוצאות מוכרות לקיזוז של רשויות המס וכמה. תבקשו ממנהל החשבונות שלכם רשימה והסברים. 

*תמונת מצב מלאה של הפעילות העסקית: הכנסות, רווחים, מי חייב לי, למי אני חייב.

*הדוחות איכותים. הנהח"ש טובה מהווה בסיס לדוחות: רווח והפסד, מאזן, עלויות שירות/מוצר תזרים מזומנים וכמובן דוחות לרשויות המס וכדומה.

כשהבסיס שלנו תקין בכל תחום, בטח ובטח שבתחום הנהלת חשבונות וניהול כספי, נקבל תמונת מצב ברורה ואיכותית על ההתנהלות הכספית שלכם, מצב הפעילות העסקית, ויהיה לנו יותר זמן לעצמנו, הכנסה גבוהה יותר וחיוך על הפנים. וכן, זה פשוט כמו שזה נשמע. תאמצו לכם שיטות עבודה יעילות וקלות ותבחרו שירותי הנהלת כספים וראיית חשבונות איכותיים. תוכלו גם לקנות את השמונצעס שבתמונה או אחרים. 

קליק לעוד טיפים באתר של שומינוב-לוי, רואי חשבון, וטיפ, תירשמו לדיוור לקבלת עוד הרבה טיפים מעשיים.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *