בלוגרים זה בשבילכם – הרגלים ודרכים לניהול בלוג

תיק סל

אקסל, ליתר דיוק, 2 אקסלים. כך אני מתפעלת בשגרה את הבלוג שלי פיקס אקשן. הכי ניינטיז, הכי ענתיקה. חשבתי על אפליקציות כגון: milanote airtable clickup, אבל איכשהו תמיד חזרתי לאקסלים ונשארתי שם. יש שיאמרו פספוס, תקועה זאת. אולי הם צודקים אבל ניהול הבלוג באקסל הכי נוח ועובד עבורי מעולה וזמין גם בטלפון הנייד. למה 2 אקסלים ולא אקסל 1? התשובה עצלנות. כן גם מי שיש לה בלוג על עבודה קלה ויעילה חוטאת מדי פעם. אני מתעצלת לאחד את 2 האקסלים לאקסל 1. וסיבה נוספת היא שריבוי גיליונות באקסל 1 מקשה על עבודה קלה ויעילה. יצאתי מזה טוב בתכל'ס. 🙂

בלילות ללא שינה בהם בניתי את הבלוג, אגב לא מדובר במטאפורה, באמת לא ישנתי, דהרתי קדימה עם המחשבות על ניהול הבלוג בשגרה. איך מנהלים בלוג? איך מפתחים בלוג? מה עושים? מה? התמקדתי במה ובאיך הבלוג שלי יהיה שלאגר מהר מאוד. כן אולי דהרתי רחוק מדי עם המחשבות, כי לא תכננתי להשתתף בתוכנית ריאליטי ולהתפרסם. בדיוק ההפך, להישאר אנונימית ושהבלוג יתפוס תאוצה.

אז כבר הבנתם שהתבייתי על אקסל. פתחתי גיליונות, חלק מראש וחלק עם הזמן. הקו שמנחה אותי בתוכנה שמשמשת אותי לתפעול הבלוג הוא פשטות ויעילות. להשקיע כמה שפחות זמן, להיות כמה שיותר מסודרת, ממוקדת, ברורה ועם תוצאות. את האקסלים אני שולחת מעת לעת לד.לגיבוי.

אקסל 1 

גיליון גאנט פוסטים 

המקום בו אני מנהלת את פרסום הפוסטים. מתעדת את הפוסטים שפורסמו ומתכננת את הפוסטים שיפורסמו.
לכל  חודש יש שורה עם שם הפוסט, תאריך הפרסום, הערות – מה עלי לעשות, היכן פורסם, מספר הפוסט.
את הפוסטים אני מפרסמת בבלוג שלי, באינסטגרם ובקבוצות שונות בפייסבוק.
בעבר תכננתי ואף היו פוסטים מוכנים לפחות שלושה חודשים קדימה. החיים מלאי ההפתעות חייבו אותי לעשות שינוי מחשבתי ומעשי, להבין שלא יקרה כלום אם יעברו. שבועיים ואף שלושה שבועות בלי לפרסם פוסט, ובכלל שארגיע ואגשים את עצמי בבלוג כשאפשרי. נרגעתי ומבסוטה. שלא תטעו, התכנון בחיי קיים, חשוב ואני ממליצה עליו כקונספט. רק הורדתי הילוך במחשבות ובביצוע. ממליצה לעשות כך מעת לעת. מרגיע ומכניס רוח נעימה במפרשים.


הערות – לפעמים הפוסט כבר כתוב, לפעמים יש לכתוב, למצוא ולעצב תמונה למדיות השונות, כל מדיה והגודל שלה (בלוג, פייסבוק, אינסטגרם…).
בגיליון אני גם מנהלת סטטיסטיקה – כמה פוסטים נכתבו על ידי אנשים אחרים, ומעדכנת ימים ואירועים מיוחדים שיכולים לשמש השראה לפוסטים.
אפשר לרדת לרזולוציות נמוכות יותר בניהול הגאנט, למשל תאריך בו פורסם כל פוסט בקבוצות הפייסבוק השונות. מבחינתי מיותר וארד לרזולוציות נמוכות רק אם יש צורך וההשקעה נמוכה.

גאנט פוסטים

גיליון הרעיונות

הגיליון אליו אני שופכת את כל הרעיונות, ההשראה, הלינקים, הטקסטים, צילומי המסך…
משום שהבלוג שלי מקדש סדר וארגון, ואני חוששת מפאדיחה – שאראה לעוברים ושווים, גיליון מבולגן והמוניטין שלי ילך קפוט – אני מקפידה, על סדר וארגון, והגיליון הוא ממתק לעיניים.
אני מתעדת את המידע לפי נושאים שונים, כולל השראה שקיבלתי מאנשים. מציינת את שמם, תאריך ופרטי קשר.
אחת למספר ימים או איך שיוצא, אני מעבירה מידע שמצאתי – ושלחתי לעצמי לדוא"ל – לקובץ.
אחת לחודש אני שוקעת בגיליון ומחליטה מה יהיו הפוסטים הבאים.

גיליון פיתוח ומשימות

הגיליון מחולק ל-3 חלקים: 1. משימות שוטפות. 2. משימות עתידיות – רוצה, מתכננת, חולמת ומתישהו זה יקרה. 3. שיתופי פעולה – אנשים שפניתי אליהם או פנו אלי לפרסם פוסט בבלוג שלי ועיקרי ההתנהלות מולם (תאריך ומדיה).
את המשימות אני כותבת בצורה ברורה וקצרה ומנהלת עם מקרא צבעים: שחור – בתהליך, ירוק – בוצע, אדום – לא יתממש. אין מה לעשות אלה החיים.
לוח זמנים לביצוע גם נמצא בגיליון. אני לא תמיד עומדת בלוח הזמנים כי אלה החיים, אבל משתדלת לתזמן ומעת לעת לתזמן מחדש ומעת לעת גם לבצע.

גיליון הדיוור

בגיליון זה אני מתעדת את האנשים שנרשמו לדיוור שלי. יום יבוא וגם זה יקרה.
בינתיים אני מצלמת דיוורים ומתעדת להשראה ליום שיבוא. התיעוד נשמר בתיקיה ייעודית בענן.

גיליון הפרגונים

שומרת כאן הודעות מפרגנות שקיבלתי – לא כדי שאקרא אותן כשאהיה לבד בחושך, אלא כדי להבין איך אנשים תופסים את הבלוג וכותבים עליו. יש להם אחלה ניסוחים ורעיונות. 😊

גיליונות לימוד בנושאים: בלוג, קידום ואינסטגרם

גיליונות אלה הם בית הספר שלי –  מתעדת מקורות ללימוד, כלים, ומידע נקודתי.
אחת למספר שבועות, חוזרת אליהם וקוראת מידע, מכניסה לסיסטם השכלי שלי שהדברים יוטמעו וייושמו בטבעי.
דוגמאות: צ'ק ליסט לאינסטגרמית המתחילה, הסוד לחשבון אינסטגרם מוצלח, למה מיועד כל פיצ'ר באינסטגרם, הרגלים להצלחת בלוג, איך כותבים כותרת מוצלחת, אילו תמונות לבחור.

חשבונות אינסטגרם הכי שווים

האקסל ה-2 ידוע בכינוי רשימות שוס

סליק בו אני מתעדת ספקים, ידע בתחומים שונים, תוכנות, אנשים ובלוגים מעניינים, המלצות ועוד. מאגר השראה ורעיונות נוסף שמסייע לי בפיתוח הבלוג ובעבודה על הפוסטים.
וכן לעתים יש קצת כפילות עם האקסל ה-1 עליו הרחבתי בפוסט. יודעים מה? אני חיה עם זה בשלום. 😊
גיליון חשוב באקסל ה-2 הוא גיליון הלינקים, היוזרים והסיסמאות שכולל גם תאריכים ועלויות ככל שיש. האקסל נעול בסיסמה ולא מגלה!
מוזמנים לקרוא בהרחבה על רשימות שוס בפוסט.

מדי פעם אני יוצאת מן העולמות המקצועיים של הבלוג וכותבת פוסטים כלליים על הקמה ותפעול שוטף של בלוג. מעת לעת אני קוראת ולומדת ממאמרים דומים ושמחה לשתף את העוברים והשבים בבלוג בדרכים ובטיפים שלי. בשעה טובה, הגעת לסוף. תזכורת ותקציר. הדרך שלי לניהול בלוג היא באמצעות 2 אקסלים. אקסל 1 – גאנט ניהול פוסטים, גיליון רעיונות והשראה לפוסטים וחומר מקצועי, גיליון פיתוח ומשימות, גיליון רשימת דיוור, גיליון תיעוד פרגונים, גיליונות לימוד: בלוג, קידום, רשתות חברתיות. אקסל 2 – תיעוד ספקים, ידע בתחומים שונים, תוכנות, אנשים ובלוגים מעניינים, המלצות ועוד. זו הדרך שלי. ממליצה לחפש ולחשוב על דרכים נוספים, לעשות מיקס ולמצוא את הדרך שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *