השפעת הקורונה על תפקיד האדמיניסטרציה

קורונה ואדמיניסטרציה

השפעת הקורונה על תפקיד האדמיניסטרציה

קורונה ואדמיניסטרציה

הקורונה השפיעה על המון תחומים בחיינו, ועכשיו כשאנחנו בישראל כמעט אחרי, בחרתי לסכם את השפעתה על מקצוע האדמיניסטרציה/תפעול.

פרואקטיביות

הקורונה חייבה את העוסקים בתפקידי אדמיניסטרציה ותפעול להיות פרואקטיבים: ליזום, להשתתף, לגלות מנהיגות ואמפטיה מעשית. כתוצאה, יותר ויותר חברות משנות לטובה את תפיסתן לגבי חשיבות התפקיד והשפעתו על הצלחת החברה, מאפשרות ומצפות מן העוסקים בתחום לעשות הרבה יותר. אני סבורה שהקורונה הוכיחה עוד יותר את חשיבות התפקיד ואת המשך קיומו בעתיד (במיוחד לאור הכתבות על מקצועות שיצטמצמו ואו ייעלמו בעתיד).

התאמת סגנונות ואמצעי תקשורת
שינינו את סגנונות ואמצעי תקשורת שהחליפו את המגע היום יומי, כדי להגיע אל העובדים ולסייע להם לבצע את העבודה השוטפת. התקשרנו טלפונית אל העובדים, שיחות שהיו כאילו מנכ"ל החברה מתקשר. היינו שם עבורם, הקשבנו, תמכנו, פתרנו בעיות. חלקנו פתח מצלמות והיה נוכח פיזית בדרך זו עבור עובדים, תמך בהם והעביר אנרגיות חיוביות.

יותר מעורבות בליבה העסקית של החברה

הקורונה אפשרה לנו להיות הרבה יותר מעורבים בליבת החברה, ללמוד ולעשות יותר, במקום "רק" לתמוך. אצל חלקנו הגדרות התפקיד והציפיות השתנו: יותר מעורבות, יותר הבנה, יותר השפעה ויותר עשיה. להשתתף בישיבות הנהלה, להקשיב לצרכים ולבעיות של העובדים ולמצוא פתרונות יצירתיים, לתכנן שוב תקציבים ותוכניות עבודה, לטפל בבעיות לוגיסטיות, לפתח את תחום הרווחה והקשר החברתי והמקצועי בין העובדים באמצעות פעילות מרחוק, לפתח תהליכי און בורדינג מרחוק כך שירגישו הכי קרוב. תחומים שהצטצמצו או בוטלו, למשל נסיעות לחו"ל, אפשרו לנו לעשות יותר, להיות מעורבים בתחומים שבעבר לא היינו מעורבים בליבת החברה בגלל היעדר זמן.

בחינה מתמדת

התקופה המאתגרת חייבה אותנו לבחון באופן מתמיד את התהליכים, הנהלים והאמצעים שעומדים לרשות החברה, ולהתאימם לצרכים המשתנים. כחלק מן העשיה גם למדנו מטעויות, שיפרנו והשתפרנו ולמדנו לנהל טוב יותר את הזמן והמשימות. לכן, גמישות מחשבתית ומעשית היו כורח המציאות. התקופה סייעה לנו לפתח את המיתוג המקצועי שלנו, העזנו, יזמנו, עשינו ואנשים ראו את זה.

אדמיניסטרציה ותפעול הם תחומים מאוד מעשיים שמחייבים יד על הדופק, יוזמה, יצירתיות, ידע בתחומים רבים ואינטליגנציה רגשית גבוהה. אני ממליצה לכם לעצור ולחשוב מה לקחת מהתקופה ואיך ליישם את מה שלמדנו ועשינו בהמשך דרכנו המקצועית.

מי שתוהה מהי אדמיניסטרציה – מוזמן לקרוא בעמוד מהי אדמיניסטרציה.

הארה 👁‍🗨 הפוסט כתוב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד ומתייחס לכל המינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *