אויי ויי זמיר פולניה שמפרגנת? הכצעקתה…. כן, אני פולניה מודרנית:)

גישה חיובית בעבודה

אויי ויי זמיר פולניה שמפרגנת? הכצעקתה.... כן, אני פולניה מודרנית:)

גישה חיובית בעבודה

הכותרת היא כדי לתפוס את תשומת הלב ועכשיו לעיקר – גישה חיובית בעבודה ובחיים בכלל. תדמיינו 2 מצבים בהם אתם מתחילים את יום העבודה. במצב הראשון, אתם מגיעים לעבודה עם חיוך גדול והמון אנרגיות לעשות דברים, אומרים בוקר טוב לעמיתים שלכם ומקבלים בתגובה בוקר טוב קריר. במצב השני, אתם מגיעים לעבודה עם חיוך גדול והמון אנרגיות לעשות דברים, אומרים בוקר טוב לעמיתים שלכם ובתגובה זוכים לחיוך ובוקר טוב מכל הלב.

אני מניחה שתרצו להיות במצב השני, כשאתם מחייכים ומקבלים חיוכים מכל הלב, ומתחילים את היום שלכם עם אנרגיות חיוביות. אחד השיעורים החשובים שלמדתי בחיים הוא גישה חיובית. לראות את הטוב, להיות רגועה, וסבלנית ומכילה (כן, גם כשמתחשק להתפוצץ) ולשדר אנרגיה חיובית. כך אנחנו הרבה יותר נעימים לעצמינו לסובב אותנו והרבה יותר יעילים.

טיפים חיוביים:

*הצבעים שמקיפים אותנו בעבודה לרב נקבעו על ידי אנשים אחרים. הקירות, התמונות, הכיסאות וכדומה. תכניסו למתחם העבודה שלכם צבעים שאתם אוהבים ועושים לכם טוב באמצעות אביזרים: גלויות, עטים, סרגלים, שדכנים, מחברות וכדומה. מחברות המשימות שלי הן בצבעים ירוק וכתום. הצבע הכתום מזוהה עם חיוביות והצבע הירוק הוא סימן לחיים ולצמיחה.

*כאשר עמיתים שלכם חוזרים מחופשה ארוכה תתלו על המסך שלהם שלט: "ברוכה השבה", "התגעגענו"… תצרפו שוקולד אהוב עליהם, וביומולדת תתלו בלונים בצבעים עזים… הכיף והחיוך שיימרח להם על הפנים…

*אם לעמית שלכם יש יום מבאס, תשאלו אותו מה אתם יכולים לעשות למענו. אולי כל מה שהוא צריך זה הקשבה ועידוד.

*תשומת לב למתרחש סביבכם, למה שעובר על אנשים, תפרגנו, תחייכו, לפעמים סתם ככה בלי סיבה, תציעו עזרה.

*לכולנו יש רגעים פחות מוצלחים, אמרו לנו משהו או אנחנו אמרנו משהו ועכשיו צריך להגיב. תשהו את התגובה שלכם. תתקררו תחשבו על הדברים, על המצב, על האנשים, אולי הצדק עמם. תתייעצו, ורק אז אם בכלל, תגיבו לעתים אחרי שעות ואף ימים.

עוד קצת חיוביות:

*עובדת חדשה התחילה לעבוד, תיכנסו למשרד שלה, תציעו עזרה, תזמינו אותה לצוהריים, תספרו לה על האפשרויות הקולינריות בסביבה. תהיו שם עבורה עם חיוך, מידע, בשיחת מסדרון. גם אתם הייתם חדשים.

*אפשר להתחיל ישיבה עם לפחות ידיעה חיובית אחת מן המתרחש בחברה ובעולם. באתר "The Positive חדשות חיוביות ותוכן חיובי" תמצאו ידיעות חיוביות, השראה ורעיונות לפעילויות.

*טיפים חיוביים למנהלים שבינינו. תקשיבו לעובדים, תהיו שם עבורם. בחגים, בימי הולדת ובאירועים מיוחדים אפשר לקנות להם מתנות קטנות של תשומת לב. תתנו להם מקום להתפתחות, לחשיבה עצמאית, ליוזמה, להתקדמות, ובטח לחיוך ולצחוקים. 

*חיוביות בסדנאות ובייעוץ ארגוני תמצאו אצל דר' התלהבות, בן סלע, פלוס –אושר ארגוני ומחלקה עסקית. גם אם אין בנמצא ממון ליישום, ממליצה לקבל מהם השראה.

חיוביות היא עניין של בחירה, היא מצריכה תשומת לב, חיוך ומילה טובה והתגמול שלה עצום! ברגעים שאנחנו במקום אחר, מבואסים או מדוכדכים, תשחררו ותעשו את הטוב שאתם מסוגלים. כי מחר יום חדש שבו אפשר לחייך ולהיות חיוביים. 😊

נ.ב. 1  הפוסט מוקדש לדודי שירזי – בגלל האופטימיות ושמחת החיים שהוא מעביר דרך תמונות שחור לבן. Dudi Shirazy בפייסבוק. 
נ.ב. 2  אם תחפשו את המילה ואו האותיות "לא" ברצף, ובכן… לא תמצאו אותן בפוסט. 🙂 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *