מינימל דיגיטל – יעילות בעבודה עם תיבת המייל שלכם

פס חציה לבן

מינימל דיגיטל

פס חציה לבן

אפרת אייל היא בלוגריסטית ובונת אתרי אינטרנט. הבלוג "מינימל אימא" ואתר האינטרנט שלה נתנו לי השראה לאפיון ולעיצוב הבלוג שלי. מדי פעם אני מציצה בבלוג של אפרת, מתעדכנת ומקבלת השראה. כשקראתי את הפוסט על מינימליזם דיגיטלי, ביקשתי מאפרת לשתף בו את קוראיי, ולקחתי על עצמי משימה – לתמצת למינימל פוסט מעולה, "מינימליזם דיגיטלי בתיבת הדוא"ל (או: אמנות ה.unsubscribe)".

אז לפני הדיגיטל, קצת מינימל. אפרת משתפת בבלוג שלה על נפלאות השפעת המינימליזם עליה ועל משפחתה:  "שקט, חופש, רוגע, זמן, וכן, אפילו כסף", ועל הדרכים שלה למינימליזם. הפוסטים גרמו לי לתהות, האם "יותר" באמת הופך אותנו לשמחים, שבעים ויעילים?

סמארטפון - ממלכת המידע, בדיוק ההפך ממינימל:

אפרת ממליצה שתנקו את המכשיר מרעשי רקע, גם ויזואלית, ותשאירו רק את מה שבאמת חשוב לכם בעולם הדיגיטלי. תמחקו אפליקציות לא שמישות, תפרשו מקבוצות וואטסטפ ופייסבוק מכבידות או לא רלוונטיות. הילד בכיתה ב ואתם עדיין בקבוצת הוואטסאפ של הגננת שושנה? 😊 למה?

מדיניות zero inbox -אפס הודעות שלא נקראו:

תעשו unsubscribe לכל הפרסומים והניוזלטרים שלא מעניינים אתכם ותשאירו רק את התכנים שמעניינים אתכם. בשנה שעברה האצבעות שלי עבדו קשה בנושא, וגיליתי ש"הפחות" הפך "ליותר". בדיוק כמו שאפרת כתבה, אני מקבלת רק את מה שמעניין אותי ופנויה רגשית ומעשית לקרוא, ללמוד ולהגיב. בהתחלה היו לי רגשות אשם: "הוא השקיע כל כך הרבה זמן בהכנת הדיוור ואני אומרת לו – יאללה ביי". טוב לא באמת, אבל לפעמים התלבטתי האם למחוק. הכיף הוא שאם מתחרטים, אפשר להירשם שוב.

הטיפים של אפרת לזירו אינבוקס - גם בעברית זה מושלם:

*אם יש לכם מאות ואלפי דוא"לים שטרם נקראו, תסמנו את כולם כנקראו. "כן, ממש ככה. בלי רגשות אשמה". בפוסט תמצאו תמיכה נפשית וטיפים טכנים להתמודדות.
*"אם יש לכם כמות דוא"לים סבירה שטרם קראתם, זו הדרך עבורכם:
מיילים לידיעה – לסמן כנקראו.
מיילים שנרצה לקרוא – לא לגעת בהם כרגע.
פרסומות ומיילים מרשימות תפוצה מיותרות – לפתוח ממש עכשיו ולעשות unsubscribe".

מינימליזם דיגיטלי מצריך תחזוקה:

*נרשמתם לאתר חדש ותיבת הדוא"ל שלכם הופצצה? תעשו מייד unsubscribe.
*תפעלו לפי כללי האצבע עם הגעת מיילים חדשים.
תתמידו ותוכלו להתעמק במה שבאמת חשוב לכם. בלי מחשבות על מה אני מפספסת בדוא"ל ה-1581 מתוך 4789 דואלים שטרם קראתי. יהיה לכם יותר זמן לעצמכם, לסובב אתכם ושקט לעשות דברים ולהיות יותר יעילים.

המאמר המלא של אפרת אייל על מינימליזם דיגיטלי.

הארה חשובה  בכל מקום בו יש גרשיים, התכנים נלקחו כלשונם מהבלוג "מינימל אמא" באישור אפרת אייל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *