רשימות שוס

רשימות שוס

רשימות שוס

רשימות שוס

שו? כן כן, "רשימות שוס". יש לי מין תכונה כזו לתעד. יש שיאמרו לאגור. אני בחרתי במילה לתעד: רעיונות, מחשבות, השראות, ספקים, ידע בתחומים שונים, תוכנות, המלצות ועוד. אני מתעדת כי יום יבוא ואשתמש במידע כדי להיות שוס בעבודה. 

אני מתעדת את מה שמעניין ורלוונטי אלי, לפעמים גם כשדברים פחות רלוונטיים עכשיו אך עשויים להיות בעתיד. רואה רחוק ורוצה לעשות את הטוב ביותר שאני מסוגלת בעבודה ובכלל בחיים. למשל, כשאצטרך להכין מצגת בעבודה, דוח הוצאות עם עמודה שמסכמת אוטומאטית את ההוצאות כל חודש, מסמך קבלת עובד חדש. יהיו לי דוגמאות והשראה, אשקיע פחות זמן בתכנון ובחיפוש ויותר בביצוע. אם נזרום עם דוגמת המצגת, היא תהיה שוס ותתרום לי ולעבודה. 

אני מתעדת כי המוח שלנו לא מסוגל לזכור הכל, ודווקא ברגע מסוים כשצריך, לא זוכרים, מה ראיתי? איפה זה היה? זה היה בדיוק שאני צריכה עכשיו, באסה שלא שמרתי. התיעוד מצריך זמן ועקביות, סדר וארגון אבל אם מתמידים בו התועלת גדולה מן העלות. 

אני משתמשת בקובץ אקסל, הכי פשוט ונוח לי וזמין גם בטלפון הנייד (אופיס 365). תבחרו בדרך התיעוד שמתאימה לכם (דוא"לים, טלפון נייד, אפליקציות כגון: Notion ,Instapaprr, גם טרלו ומאנדיי יסייעו, יש עוד המון אפליקציות).

אני שולחת לעצמי מיילים או שומרת מידע באמצעות צילומי מסך בנייד ואחת למספר ימים, מעדכנת באקסל. לא משנה במה תבחרו לנהל את הרשימות שלכם, תשמרו על עקביות, הגיון ועל סדר וארגון, כדי שתמצאו בקלות את ה"שוס", ותראו שמהר מאוד הכלי המעולה הזה ייכנס לחיים שלכם והכי חשוב יסייע לכם.

בקליק על "רשימות שוס קובץ לדוגמה" תורידו קובץ אקסל שיסייע לכם להתחיל, תשנו בהתאם לצרכים שלכם. הקובץ מחולק לגליונות/נושאים ואפשר להוסיף סינונים ופילטורים. אני מעדיפה בלעדיהם כדי לשמור על פשטות אך כן נעזרת באפשרות החיפוש.

לאחרונה (אוקטובר 2021) גיליתי את Pocket שמאפשרת לקטלג ולשמור תכנים מעניינים שנתקלתם בהם און ליין. הסידור אפשרי גם לפי זמן כרונולוגי, יש אפליקציה לנייד, תוסף לכרום וגישה מדפדנים שונים. עוד דרך יעילה לשמור, לתעד ולשלוף בקלות את השוס שלכם. 

גיליתי גם את אפליקציית feedly שמאפשרת לכם להיות גשש בלש און ליין במינימום מאמץ. כלי מעולה לאיסוף ולמעקב אחרי תחומי ידע שמעניינים אתכם. תבחרו את הנושאים שמעניינים אתכם ותקבלו את המאמרים הרלוונטיים והעדכניים. גם כאן יש אפליקציה לנייד וגישה דרך דפדפנים. 

יאללה, לכו תהיו שוס. 😊 

כתיבת תגובה