שולחן עבודה מסודר – המקדש שלך לעבודה יעילה

עיצוב שולחן עבודה

יש בעולם יחידות סגולה שהבלאגן הוא הסדר שלהן. המוני מסמכים, מחברות, דוחות משנת 2012, 4 שדכנים, 3 קלסרים מונחים בנונשולנטיות על השולחן, סטיקי נוטס עם משימות פרה היסטוריות. אם ניקח להן סטיקי נוטס אחד הן ישימו לב שמשהו חסר, שהאיזון הופר, שהבלאגן האהוב השתבש ויש סימן לסדר שישבור אותן. בקיצור כמה שיותר ניירת וציוד משרדי עושים להן את זה ומפרה. ולמרות שמתחשק לי לצעוק גוועלד, אפשר אחרת. אניח לכן, לא רוצה לשבש לכן החיים ובתכל'ס אין טוב או רע נכון או לא נכון. ויש מחקרים שמראים ששולחן עבודה לא מסודר מפרה אנשים וגורם להם להיות יותר יצירתיים. תשאלו את אלברט איינשטיין… 

הפוסט הזה מיועד למנהלת משרד שכן רוצה שולחן עבודה מסודר מתוקתק ומפנק. פינת עבודה כיפית, המקדש הפרטי שלך שעושה לך כיף. אפשר לעצב בעלות נמוכה פינת עבודה שכיף לעבוד בה והיא מפרה. אני מציעה שתבחרי מספר פריטי מפתח שיתנו את הטון ויתר הפריטים יהיו בהירים ונחבאים. תדאגי לתאורה, לעתים מנורה קטנה עושה את ההבדל בין חושך לבין אור. הארה חשובה ונתחיל – הפוסט הזה הוא שירות ולא ממומן. 

נתחיל עם הבייסיק - סדר שיהיה כאן

את ימנית או שמאלית? לפי הכיוון והנוחות תחליטי היכן למקם את החפצים. את הניירת המיותרת שבכל זאת חשוב לך לשמור תסרקי, תשמרי בשרת (בשיטה סדורה (נושא לפוסט אחר) ולאחר מכן תעבירי לפח המחזור. את ערימות המסמכים משני הצדדים של השולחן, שמאיימות להתמוטט עליך, תמייני עכשיו. כשיש פחות ניירות על שולחן העבודה, השטח הנדל"ני השולחני היקר יגדל – השטח הפנוי לעבודה שלך. שולחן מסודר, נעים למראה עיניים עושה חשק לעבוד. "הנוסחה" היא ככל שנדפיס פחות, נאגור פחות, נזרוק פחות, נתייק פחות, נעבוד פחות. בסדר מתגלים לפעמים "אוצרות", מסמך חשוב שאיבדנו, מסמכים שיכולים לסייע לנו. מה שקרוב לליבך או בשימוש רב פעמי תשמרי בהישג יד.

דוגמאות לאחסון: במיניסו תמצאי סלי אחסון מתקפלים בצבעים שונים שיכולים לשמש למחזור נייר – למשל הסל הזה בכחול. תעברי ללינק תשוטטי תמצאי עוד אפשרויות ותחזרי אל הפוסט.

דרך אחרת לאחסן ניירת שחשובה לך היא מעמד ניירות כמו זה (שוב  של מיניסו) – עם עיצוב קצת שובב או מעמד בעיצוב יותר "מיושב" של פוקס הום. 2 מעמדים נוספים בגוונים בהירים מצאתי בעלי אקספרס.

פח האשפה לא חייב להיות אפרורי או בעיצוב הרשת בשחור. הוא יכול להיות ירוק כמו זה או להחליף צבעים כמו הפח של אורבניקה. והשקית שקופה כמובן. לאווירה נעימה וריחנית, את שאריות האוכל תזרקי בפח האשפה של המשרד.

בנוסף לניירת, יש על שולחן העבודה שלנו עוד מעלי אבק – לוח תכנון משנת תרל"ח, 3 שדכנים ענקים, קופסה עם סוללות שגמרו את הקריירה המזהירה, מראה ממותגת שקיבלת מספק, קריקטורה של מישהו בלתי מזוהה. קופסה של סליל מדבקות שמקלות על חייך ואת צריכה להזמין (תצלמי, תכניסי לרשימת המשימות שלך) למה לך אותם? איך הם תורמים לבריאות הנפשית שלך ולעבודה יעילה? שולחן פנוי מאפשר לראש שלנו להיות יותר רגוע ופנוי לעשיה. השולחן שלך הוא לא חיריה. אפילו שם כבר יפה (פארק שרון).

עמוס או מדבר צח?

יש כאלו ששולחן עמוס מקשה עליהן להתרכז. תמיד נחשוב: "אוי אני חייבת כבר לסדר את השולחן הזה. איך אפשר לעבוד ככה? אני לא מוצאת את הרגליים הידיים והטחול!" מדבר צח עם קקטוס אחד זה לא מליצה. אני ממליצה על שולחן נקי ככל האפשר. מחשב נייד אם יש (מחובר לתחנת עגינה שמאפשרת לשים אותו בצד), מסך, מתקן לאמצעי כתיבה, אפשר גם כוס כמו מאג שקוף של H&M או כוס שקופה ללא ידית של גולף אנד קו. ולמי שחשכו עיניה כי אין מספיק מקום לכל העטים והטושים. את באמת לא צריכה כל כך הרבה וסטיקי נוטס לא באמת צריכים בית (מתקן). לחלקנו שולחן נקי מהסחות דעת עוזר בעבודה.

שולחן עבודה נשי

קצר ולעניין

תנסי לעצב את שולחן העבודה שלך ולמקם חפצים לפי זרימת העבודה. תמקמי בהישג יד מסמכים ואביזרים נחוצים למשימות קבועות. תשמרי על הסדר הקבוע שלהם. כשהכל בהישג ידך ואינך צריכה לחפש ולבזבז זמן איפה שמת את המחורר (דוגמה קטנה שיכולה לשגע פילים כשאת מחפשת ולא מוצאת). הכל מול העינים לחסכון בזמן, לעבודה יעילה ועל הדרך גם כיף בעיניים. העיצוב שאת אוהבת.

יא יא הביתה

כשמגיע הרגע שלך לפרוש בשיא, תקחי פסק זמן לסדר את שולחן העבודה שלך ליום העבודה הבא. כי להגיע בבוקר לשולחן מבולגן ועמוס לחלקנו זה לא כיף. בפוסט על רוטינת בוקר למנהלת משרד, תמצאי דרך יעילה וקלה לתכנן את יום העבודה הבא שלך. פעם באיקס זמן, תקבעי דייט עם מגונים לחים ותנקי את שולחן העבודה והאביזרים (תיזהרי עם המחשב ושות').

עוד פיצפקעס חמודים לעיצוב שולחן העבודה

כוסות שעושות כיף לשימוש ולאחסון.
פד לעכבר עם איור רובוטים.
מעמד לכלי כתיבה בצבעים שונים. 
אחסון מסמכים אנכי בשחור. 
מדף לאחסון מסמכים ועוד.
עוד אביזר לאחסון.
אחסון כלי כתיבה בצבעים פסטליים. 

לפעמים אנחנו עובדות בעבודת החלומות שלנו, עם הבוסים הכי הכי בעולם, עם תנאי העסקה מפנקים ביותר, עם צוות מבריק וכיפי ובמשרדים מפונפנים. לפעמים יש רק חלק מההקדמה. במקום להתבאס על מה שאין, תנסי לחשוב על מה שכן יש ואו שאת יכולה לשפר. מה את כן יכולה לעשות – פינת עבודה כיפית, המקדש הפרטי שלך בעבודה שעושה לך כיף עם השקעה כספית נמוכה. את יכולה לשנות מיקום חפצים, לרענן מדי פעם עם אביזר חדש או כזה שהיה המון זמן בגלות (בארון). העיקר שיהיה לך כיף לבוא בבוקר לשבת ולעבוד בפינת העבודה שלך. 

הארה חשובה 👁‍🗨 הניסוח בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד. המוצרים בפוסט הנם הצעה בלבד ואיני מקבלת תשורה בגינם. ייתכן שהלינקים יהיו לא זמינים בשלב מסוים בשל תחלופת מוצרים. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *