טיפים לעבודה קלה ויעילה בניהול משרד

טיפים לעבודה קלה ניהול משרד

טיפים לעבודה יעילה

לוח משימות

בפוסט 3 טיפים לעבודה קלה ויעילה למנהלות משרד: תחקיר אירוע, לזכור מה יש במחברות הלימוד שלנו ועבודה עם חברה על ארבע. אמנם הפוסט מכוון למנהלת משרד אך הוא מתאים לכולם.ן.

תחקיר אירוע

עם יד על הלב, כמה פעמים קרה לך שפיקששת בעבודה? שכחת להזמין ציוד? שלחת הצעת מחיר עם טעות קריטית? ומה קרה אז? בטח התבאסת כמה שעות אולי אפילו כמה ימים, הלקית את עצמך והמשכת הלאה. ולמרות שטעויות הן טבעיות, לעתים בלתי נמנעות וצריך לחוות (לפחות חלק) כדי להתחשל. רצוי לצמצם אותן.

כשאותה טעות חוזרת על עצמה, כשהטעות קריטית וגורמת נזק או גם כשעשית מהלך מוצלח מאוד, תעצרי ותשאלי את עצמך 3 שאלות:
מהי התוצאה שרציתי להשיג?  
מה יכולתי לעשות אחרת?  
איך יכולתי לעשות אחרת?

שימי לעצמך תזכורת חודשית או דו חודשית ביומן ותקדישי 30 דקות ל"תחקיר אירוע". תגלי שתלמדי המון: מהן החולשות והחוזקות שלכם בעבודה? מה לשפר? מה מעולה ורק צריך להתמיד איתו? התחקיר יאפשר לך לדייק את הביצועים שלך, יצמצם טעויות, יכניס אנרגיות חיוביות ולימוד מתמיד, וישפר תוצאות בשבילן את עובדת כל כך קשה.

לזכור מה יש במחברות הלימוד שלנו

אני מכורה לכל מה שיכול לעזור לי לייעל את ההתנהלות שלי ולפנות לי זמן לעשות דברים אחרים. כך הגעתי אל הטיפ הבא, איך לזכור מה יש במחברות הלימוד שלכם?

לחלקנו יש מחברות בהן אנחנו מסכמים את מה שלמדנו. וובינר פה, זום שם. עם הזמן המחברות מצטברות וקשה לזכור מה למדנו ובאיזו מחברת. אז מה עושים? איך לזכור מה יש במחברות הלימוד שלנו?

תמספרי את המחברת ואת העמודים בכל מחברת. בכריכה הפנימית של כל מחברת תרשמי את הנושא שלמדתם, המרצה, תאריך ומספר העמוד במחברת. כשסיימתם את המחברת, תסרקו את תוכן העניינים שלה ותשמרו בענן עם המספר שלה.

מומלץ גם לסרוק את כל הסיכומים ולשמור בענן לפי נושאים. עכשיו תמצאו בקלות משהו שלמדתם בשנת 2018. 

תמשיכי לעקוב ולהתעדכן  בעוד טיפים שיעזרו לך בעבודה.

לעבוד בבית עם חברה על ארבע

מי מכן עובדת בבית עם כלב אחד או יותר? את הפוסט הזה אני מקדישה לחברה הכי טובה שלי – בוני הכלבה העונה גם לשם פיצקע, שמלווה אותי בעבודה בבית. מספר תובנות שהגעתי אליהן איך לעבוד בבית עם כלבה ש"מאוד מתעניינת בעבודה שלך":
 
*פיצקע עוזרת לי בנוכחות שלה: התנועות, הקולות המצחיקים והאנרגיות שלה. די במבט אחד בה כדי לגרום לי לחייך ולהיות מבסוטה ולהטעין אותי בכוחות.
*מדי פעם אני מאפשרת לפיצקע לשבת עלי. בחורף זה מחמם. בקיץ זה מחמם גם עם מזגן. הפתרון – אני שמה על רגליי מגבת שעליה הגיברת שוכבת.
*פיצקע מאוד אוהבת להקשיב לשיחות הטלפון שלי, לקרוא דואל"ים והכי מבחינתה תקציב שנתי. הבנתם כבר שהיא צמודה אלי אבל לא אפשרי שהיא תשב עלי כל יום וכל היום. הפתרון – פרסתי לה שטיח על הרצפה (היא לא בקטע של מרצפות), היכרתי לה את הספה הקטנה שבחדר והרגלתי אותה באמצעות אוכל. שיקום הכלב שיאמר לא לאכול! מאז זה סיפור אהבה. שוכבת לה בכיף ומדי פעם נותנת עצה.
*פיצקע היא מדגם קטן אבל גדולה בהגנה על המולדת. ולפעמים קורה שהיא נובחת כשאדם תמים עולה במדרגות כשאני בשיחת טלפון. הפתרון – אני מוציאה אותה מהחדר, סוגרת את הדלת ומתבדחת עם הצד השני. כשהיא מסיימת לנבוח אני פותחת את הדלת ותוך שניה היא איתי. שואלת: "אז מה הפסדתי"? 
 
איך את עובדת עם כלבים בבית או במשרד? תשתפי סיפורים מצחיקים, תמונות ותפרגני לחברים הכי טובים שלנו. 🙂

הארה חשובה 👁‍🗨 הניסוח בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *